ԱՄՆ-ում ավելի քան հազար չվերթ Է չեղարկվել «Դորիան» փոթորկի մոտենալու պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեպտեմբերի 2-ին ԱՄՆ-ում առնվազն 1054 չվերթ Է չեղարկվել «Դորիան» փոթորկի մոտենալու կապակցությամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է FlightAware կայքը, որը հետեւում Է քաղաքացիական ինքնաթիռների թռիչքների հետագծին:
Կայքի տվյալների համաձայն, ամենից շատ չվերթներ չեղարկվել են Ֆլորիդայի նահանգում: Նշվում Է, որ մեկնումների եւ ժամանումների կեսից ավելին չեղարկված Է Ֆորտ-Լոդերդեյլի, Օռլանդոյի եւ Պալմ Բիչի օդանավակայաններում: Օգոստոսի 30-ին «Դորիան»-ը հասել Է հինգերորդ՝ ամենաբարձր կատեգորիային: Սպասվում Է, որ այն ամենահզորը կդառնա վերջին տասնամյակի ընթացքում:
Ֆլորիդան, Ջորջիան, Հարավային եւ Հյուսիսային Կարոլինաները արտակարգ դրության ռեժիմ են սահմանել, Ջորջիայում եւ Հարավային Կարոլինայում տարհանում են հայտարարել, որն ընդհանուր առմամբ կվերաբերի 1,4 մլն մարդու, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В США из-за приближения урагана "Дориан" отменили более тысячи рейсов
По меньшей мере 1054 рейса отменены в понедельник в США в связи с приближением урагана "Дориан".Как передает Арменпресс, об этом сообщается на сайтеFlightAware, отслеживающем траекторию полетов гражданских самолетов.
По данным сайта, больше всего рейсов отменены в штате Флорида. Отмечается, что более половины вылетов и прилетов отменены в аэропортах Форт-Лодердейл, Орландо и Палм-Бич.
В пятницу "Дориан" достиг редкой пятой, высшей категории. Ожидается, что он станет самым мощным за десятилетия. Флорида, Джорджия, Южная и Северная Каролины ввели режим ЧС, в Джорджии и Южной Каролине объявили эвакуацию, которая затронет в общей сложности 1,4 миллиона человек.