Ռուստամ Բադասյանը նշանակվել է ՀՀ արդարադատության նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Ռուստամ Բադասյանին արդարադատության նախարար նշանակելու մասին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 131-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի,Ռուստամ Բադասյանին նշանակել արդարադատության նախարար»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:
Բադասյանը մինչև ՀՀ արդարադատության նախարար նշանակվելը զբաղեցնում էր ՀՀ ՊԵԿ նախագահի տեղակալի պաշտոնը:
Ռուստամ Բադասյանըծնվել է 1991թ. հունվարի 27-ին Երևանում:2011 թվականին Ռուստամ Բադասյանն ավարտել է Երևանի Պետական Համալասարանի Իրավագիտության ֆակուլտետը բակալավրի աստիճանով:
2013 թվականին ավարտել է ՀՀ Գիտությունների Ազգային Ակադեմիայի Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի Իրավագիտության ֆակուլտետը՝ մագիստրոսի աստիճանով:

Рустам Бадасян назначен министром юстиции Армении
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ о назначении Рустама Бадасяна министром юстиции. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно ст. 131 Конституции, а также ч. 1 ст. 5 Закона “О структуре и деятельности правительства”, Рустам Бадасян назначен министром юстиции”,- говорится в указе президента РА.
Бадасян до назначения на должность министра юстиции РА занимал должность заместителя председателя КГД РА.
Рустам Бадасян родился 27 января 1991 года в Ереване. В 2011 году Бадасян окончил юридический факультет Ереванского государственного университета со степенью бакалавра.
В 2013 году окончил юридический факультет Международного научно-образовательного центра Национальной академии наук РА со степенью магистра.