Մարգարայի անցակետի վերանորոգման համար ծախսվել է ավելի քան 1 միլիարդ դրամ․ ՊԵԿ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայ-թուրքական սահմանին գտնվող Մարգարայի անցակետի վերանորոգման համար ծախսվել է ավելի քան 1 միլիարդ դրամ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը։
«Նախնական պլանավորում էինք 800 միլիոն դրամ, սակայն վերջնական ծախսերը կազմել են 1 միլիարդ դրամից մի փոքր ավելի»,- ասաց Բադասյանը։
ՊԵԿ նախագահը հիշեցրեց, որ կողմերի միջև պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել Հայաստան-Թուրքիա սահմանը երրորդ երկրների քաղաքացիների և դիվանագիտական անձնագիր կրողների համար բացելու վերաբերյալ, որից հետո Մարգարա անցակետում վերանորոգման աշխատանքներ են իրականացվել։
«Մենք ստեղծել ենք պայմաններ, որը բավարար է նշված խմբի մարդկանց հոսքը սպասարկելու համար»,- եզրափակեց Բադասյանը։

На ремонт контрольно-пропускного пункта “Маргара” потрачено более 1 миллиарда драмов: председатель КГД Армении
На ремонт КПП “Маргара” на армяно-турецкой границе потрачено более 1 миллиарда драмов. Как передает Арменпресс, об этом на брифинге с журналистами сообщил председатель Комитета государственных доходов РА Рустам Бадасян.
“Изначально мы планировали 800 млн драмов, но окончательные затраты составили чуть больше 1 млрд драмов”, - сказал Бадасян.
Председатель КГД напомнил, что между сторонами была достигнута договоренность об открытии армяно-турецкой границы для граждан третьих стран и владельцев дипломатических паспортов, после чего на КПП “Маргара” были проведены ремонтные работы.
“Мы создали условия, достаточные для обслуживания потока людей указанной группы”, - заключил Бадасян.