Մարգարայի անցակետի վերանորոգման համար ծախսվել է ավելի քան 1 միլիարդ դրամ․ ՊԵԿ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայ-թուրքական սահմանին գտնվող Մարգարայի անցակետի վերանորոգման համար ծախսվել է ավելի քան 1 միլիարդ դրամ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը։
«Նախնական պլանավորում էինք 800 միլիոն դրամ, սակայն վերջնական ծախսերը կազմել են 1 միլիարդ դրամից մի փոքր ավելի»,- ասաց Բադասյանը։
ՊԵԿ նախագահը հիշեցրեց, որ կողմերի միջև պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել Հայաստան-Թուրքիա սահմանը երրորդ երկրների քաղաքացիների և դիվանագիտական անձնագիր կրողների համար բացելու վերաբերյալ, որից հետո Մարգարա անցակետում վերանորոգման աշխատանքներ են իրականացվել։
«Մենք ստեղծել ենք պայմաններ, որը բավարար է նշված խմբի մարդկանց հոսքը սպասարկելու համար»,- եզրափակեց Բադասյանը։

YEREVAN, NOVEMBER 4, ARMENPRESS. Armenian authorities spent over 1 billion drams for the renovation of the Margara checkpoint on the border with Turkey, State Revenue Committee Chairman Rustam Badasyan has said.
“Initially we planned 800 million drams but the final expenditures amounted to a bit over 1 billion drams,” Badasyan told reporters.
The Margara checkpoint was renovated after Armenia and Turkey reached an agreement on opening the land border for citizens of third countries and diplomatic passport holders, Badasyan said.  “We have created the conditions that are sufficient to serve the flow of the mentioned persons,” Badasyan said.