Ոստիկանությունում չարաշահումների մասին ՊՎԾ հայտարարությունը Օսիպյանը համարում է պոպուլիստական
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանությունում չարաշահումների մասին Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի պաշտոնակատարի հայտարարությունը ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը պոպուլիստական է որակում:
«Պարզաբանումը, որ ՊՎԾ պաշտոնակատարը ներկայացրել է, կարծում եմ՝ կրում է պոպուլիստական բնույթ: Ես կոռեկտ չեմ համարում այս փուլում խոսել: Դեռևս չավարտած քննությունը, փորձում են ենթադրյալ մեղադրանքներ ներկայացնել անձանց», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վալերիյ Օսիպյանը՝ անդրադառնալով ՊՎԾ հայտարարությանը:
ՊՎԾ ղեկավարի պաշտոնակատար Արգիշտի Քյարամյանը հայտարարել էր, որ ուսումնասիրելով պետհամարանիշների ձեռքբերման գործընթացը՝ ՊՎԾ-ն արձանագրել է, որ 2008-ից սկսած խախտվել է գնումների մասին օրենքը: Քյարամյանը նաև նշել էր, որ արձանագրված խախտումները եղել են թե՛ նախկինում, թե՛ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի ղեկավարման օրոք:

YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. Police Chief of Armenia Colonel Valery Osipyan has labeled the statement of the State Oversight Service claiming to have uncovered internal procurement violations at the police as “populist”.
State Oversight Service (SOS) Acting Director Argishti Kyaramyan had earlier said that they have discovered violations committed by police in the procurement process of license plates of vehicles. He said the violations have taken place since 2008, and even took place during Osipyan’s tenure.
“The explanation that the acting director of the SOS has issues carries a populist nature, I suppose. I don’t find it appropriate to speak at this stage. The still ongoing investigation, they are trying to present alleged accusations to people,” Osipyan told reporters.