ՆԳ նախարարությունն ընտրական գործընթացի ընթացքում կապահովի շուրջօրյա արձագանք․ կգործեն թեժ գծեր
Հայաստանի Ազգային ժողովի հերթական ընտրությունների ընթացքում ընտրական գործընթացի օրինականության, թափանցիկության և հասարակական կարգի ապահովման նպատակով ՆԳՆ ստորաբաժանումները կիրականացնեն շուրջօրյա ծառայություն։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Ներքին գործերի նախարարությունից հայտնում են, որ ընտրական գործընթացի ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների, ընտրական իրավունքի, հասարակական կարգի խախտման դեպքերի, ինչպես նաև ընտրություններին առնչվող այլ տեղեկությունների վերաբերյալ ահազանգերի և հաղորդումների սպասարկումն ապահովելու նպատակով ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնում հունիսի 6-ին և 7-ին կգործի 87-67 թեժ գծի հեռախոսահամարը, կապահովվի նաև օտարալեզու սպասարկում։
Միաժամանակ, ընտրողների ցուցակների, ընտրական իրավունքի և դրա իրացման ձևերի վերաբերյալ խորհրդատվություն ստանալու համար քաղաքացիները կարող են զանգահարել 84-22 հեռախոսահամարին։
Ստացված բոլոր ահազանգերն ու հաղորդումները կքննարկվեն օրենքով սահմանված կարգով, իսկ անհրաժեշտության դեպքում կձեռնարկվեն համապատասխան միջոցառումներ։

The Ministry of Internal Affairs announced that it will provide round-the-clock support throughout the electoral process via the 87-67 and 84-22 hotlines.
The Ministry of Internal Affairs said in a press release that its subdivisions will operate on a 24-hour basis during the parliamentary elections in order to ensure legality, transparency, and public order in the electoral process.
The 87-67 hotline will operate on June 6–7 at the Ministry of Internal Affairs’ 112 Operational Management Center to receive alerts and reports concerning alleged violations of the law, electoral rights, public order, as well as other election-related incidents and information. Assistance in foreign languages will also be available.
At the same time, citizens may call the 84-22 hotline to obtain information and consultations regarding voter lists, electoral rights, and the procedures for exercising those rights.
All alerts and reports received will be examined in accordance with procedures prescribed by law, and appropriate measures will be taken where necessary.