Հակակոռուպցիոն կոմիտեն բացահայտել է ընտրակաշառքի սխեմա, որում ներգրավված են եղել նաև նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաներ
Հայաստանի Հանրապետության Հակակոռուպցիոն կոմիտեն տեղեկացնում է, որ բացահայտվել է ընտրակաշառքի սխեմա, որում ներգրավված են եղել նաև նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ մասնավորապես ասված է․
«Հակակոռուպցիոն կոմիտեն բացահայտել է այնպիսի ընտրակաշառքի սխեմա և կանխել դրա հետագա հանցավոր գործունեությունը, որում ներգրավված են եղել նաև նախկին բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք, այդ թվում՝ Պետական գույքի կառավարման վարչության պետի պաշտոնը զբաղեցրած Արման Սահակյանը:
4 անձ ձերբակալվել է ընտրակաշառք տալու, ստանալու մեղադրանքներով, նրանցից 2-ի նկատմամբ դատարանի որոշմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանքը։
Կառույցի տարածած հաղորդագրության մեջ ընդգծվում է, որ ձեռնարկվում են ակտիվ քրեադատավարական միջոցառումներ հանցավոր սխեմայում ընդգրկված անձանց ամբողջական շրջանակը պարզելու և նրանց նկատմամբ հետապնդումներ սկսելու համար:

Раскрыта схема подкупа избирателей, в которую также вовлечены бывшие высокопоставленные должностные лица
Антикоррупционный комитет Армении раскрыл схему подкупа избирателей, в которую также вовлечены бывшие высокопоставленные должностные лица.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Антикоррупционного комитета, раскрыта схему подкупа избирателей и пресечена ее дальнейшая преступная деятельность, в которую были вовлечены также бывшие высокопоставленные должностные лица, в том числе бывший начальник Управления по управлению государственным имуществом Арман Саакян.
Четыре человека задержаны по обвинениям в даче и получении взяток за голоса избирателей, в отношении двух из них решением суда в качестве меры пресечения избран арест.
Подчеркивается, что предпринимаются активные уголовно-процессуальные меры для установления полного круга лиц, вовлеченных в преступную схему, и привлечения их к ответственности.