Հրազդանի նախկին քաղաքապետից հօգուտ ՀՀ-ի կբռնագանձվեն անշարժ և շարժական գույքեր, դրամական միջոցներ. Դատախազության՝ ապօրինի գույքի բռնագանձման հայցը բավարարվել է
Դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման ևս մեկ հայցով Հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից 2026 թվականի հունիսի 5-ին կայացվել է վճիռ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ Գլխավոր դատախազությունից, Դատախազության հայցն ընդդեմ Հրազդանի նախկին քաղաքապետ Արամ Դանիելյանի և նրան փոխկապակցված անձանց բավարարվել է մասնակի. վճռով հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության ենթակա է բռնագանձման.
Ø  Երևան քաղաքում գտնվում 2 բնակարան:
Ø  Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանում գտնվող բնակելի տան 80%-ը:
Ø  Կոտայքի մարզի Մեղրաձոր համայնքի Աղավնաձոր գյուղում գտնվող 2 հողամաս:
Ø  Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում գտնվող բնակելի տան 10%-ը:
Ø  Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում գտնվող բնակելի տան 81%-ը:
Ø  Կոտայքի մարզի Աղավնաձոր գյուղում գտնվող 1 անշարժ գույքի 82%-ը:
Ø  Ավտոմեքենաների տեխզննում իրականացնող ընկերության 50% մասնակցությունը:
Ø  «RANGE ROVER SPORT SC 4.2» մակնիշի և «MERCEDES-BENZ S550» մակնիշի տրանսպորտային միջոցները:
Ø  Երկու անշարժ գույքի և մեկ տրանսպորտային միջոցի բռնագանձման անհնարինությամբ պայմանավորված դրանց արժեքը՝ 25 միլիոն 18 հազար դրամ:

У бывшего мэра Раздана в пользу РА будут конфискованы недвижимое и движимое имущество, а также денежные средства
5 июня 2026 года Антикоррупционный суд вынес решение по очередному требованию прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Как стало известно Арменпресс из Генеральной прокуратуры Республики Армения, иск прокуратуры против бывшего мэра Раздана Арама Даниеляна и его сообщников частично удовлетворен: вынесено решение в пользу Республики Армения, и подлежит конфискации имущество:
Ø 2 квартиры в городе Ереван.
Ø 80% жилого дома в административном районе Кентрон города Ереван.
Ø 2 земельных участка в селе Агавнадзор, община Меградзор, Котайкская область.
Ø 10% жилого дома, расположенного в городе Раздан, Котайкская область.
Ø 81% жилого дома, расположенного в городе Раздан, Котайкская область.
Ø 82% объекта недвижимости, расположенного в селе Агавнадзор, Котайкская область.
Ø 50% участие компании, проводящей технический осмотр автомобилей.
Ø Автомобили марок «RANGE ROVER SPORT SC 4.2» и «MERCEDES-BENZ S550».
Ø В связи с невозможностью конфискации двух объектов недвижимости и одного автомобиля, их стоимость составляет 25 миллионов 18 тысяч драмов.