Հայ-ռուսական միացյալ զորախմբի մարտավարական զորավարժությունները կավարտվեն կրակային փուլով
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բաղրամյան զորավարժարանում մեկնարկել է հայ-ռուսական միացյալ զորախմբի մարտավարական զորավարժության եզրափակիչ` կրակային փուլը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` կրակային փուլի անձնակազմը բաղկացած է ավելի քան 1500 զինծառայողից: Հայ-ռուսական միացյալ զորախմբի հրամանատար Տիգրան Փարվանյանի խոսքով` զորավարժությունն անցկացվում է առանց սյուժեի:
«Չի լինելու սցենար, չկա գրած, թե ինչից հետո ինչ պետք է լինի: Խնդիրը տրվում է հրամանատարին, նա պետք է ղեկավարի իր զորքը, և ընթացքում տարբեր տեսակի առաջադրանքներ է ստանալու, և դրանք նույնպես պետք է կատարի»,- ասաց Փարվանյանը:

Учения Объединенной армяно-российской группировки войск завершатся огневым этапом
На полигоне Баграмян стартовал заключительный, огневой этап тактических учений Объединенной армяно-российской группировки войск.
Как передает «Арменпресс», в составе огневого этапа более чем 1500 военнослужащих. По словам командующего Объединенной армяно-российской группировкой войск Тиграна Парваняна, учения проводятся без сюжета.
“Не будет сценария, нет того, что после чего должно быть. Командиру дается задача, он должен руководить своим войском, и в процессе будет получать различные задания, и они также должны быть выполнены”, - сказал Парванян.