ՀՀ ԱԳ նախարարը հանդիպել է Մինսկի խմբի համանախագահների և Կասպրշիկի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վիեննայում ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպում է անցկացնումԵԱՀԿՄինսկի խմբի համանախագահների և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների (Իգոր Պոպով՝ Ռուսաստան, Ստեֆան Վիսկոնտի՝ Ֆրանսիա և Էնդրյու Շոֆեր՝ ԱՄՆ) հովանու ներքո Վիեննայում մարտի 29-ին կկայանա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ:Քննարկումների առանցքում կլինի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացը:
Փաշինյանն Ավստրիայի մայրաքաղաք կմեկնի մարտի 28-ի երեկոյան: Ծրագրված են նրա հանդիպումները Ավստրիայի կանցլեր Սեբաստիան Կուրցի և նախագահ Ալեքսանդր վան դեր Բելլենի հետ:
Ավստրիայում ՀՀ դեսպանատան «Հայաստան» կենտրոնում մարտի 29-ին տեղի կունենա Փաշինյանի հանդիպումը ավստրիահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Armenian FM meets with OSCE Minsk Group Co-Chairs and Ambassador Kasprzyk in Vienna
YEREVAN, MARCH 28, ARMENPRESS. Armenian foreign minister Zohrab Mnatsakanyan is meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzykin Vienna, Armenian foreign ministry spokesperson Anna Naghdalyan said, reports Armenpress.
On March 29 the meeting of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev will take place in Vienna under the auspices of the OSCE Minsk Group Co-Chairs - Igor Popov of the Russian Federation, Stéphane Visconti of France, and Andrew Schofer of the United States of America. The discussions will focus on the settlement process of the Nagorno Karabakh conflict.
PM Pashinyan will depart for Austria today in the evening. He is scheduled to meet with Austria’s Chancellor Sebastian Kurz and President AlexanderVan derBellen.
Pashinyan will also meet with the Armenian community representatives at the Hayastan Center of the Armenian Embassy in Austria.