Հայաստանը հավատարիմ է ԼՂ հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորմանը. Նիկոլ Փաշինյան
ԲՐՅՈՒՍԵԼ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը Բրյուսելում ունեցած հանդիպման ընթացքում քննարկել են նաև տարածաշրջանային հարցեր: Այդ մասին հանդիպումից հետո իր հայտարարության մեջ նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մենք բարձր ենք գնահատում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հարցում ԵՄ-ի հավասարակշռված դիրքորոշումը, որն աջակցում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին, նրանց դիրքորոշմանը և ջանքերին: Դա արժեքավոր ներդրում է մեր տարածաշրջանում խաղաղության ու անվտանգության ապահովման գործում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետը վերահաստատել է, որ Հայաստանը հավատարիմ է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորմանը:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 3-5-ն աշխատանքային այցով Բելգիայի Թագավորությունում է:

Армения привержена исключительно мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта: Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и председатель Европейского совета Дональд Туск на встрече в Брюсселе обсудили региональные вопросы. Как сообщает Арменпресс, об этом после встречи заявил премьер-министр Никол Пашинян.
«Мы высоко ценим сбалансированную позицию ЕС по нагорно-карабахскому конфликту, которая поддерживает усилия сопредседателей Минской группы ОБСЕ. Это ценный вклад в обеспечение мира и безопасности в нашем регионе», - сказал Никол Пашинян.
Премьер-министрПашинян подтвердил приверженность Армении исключительно мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта.