Հայաստանը հավատարիմ է ԼՂ հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորմանը. Նիկոլ Փաշինյան
ԲՐՅՈՒՍԵԼ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը Բրյուսելում ունեցած հանդիպման ընթացքում քննարկել են նաև տարածաշրջանային հարցեր: Այդ մասին հանդիպումից հետո իր հայտարարության մեջ նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մենք բարձր ենք գնահատում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հարցում ԵՄ-ի հավասարակշռված դիրքորոշումը, որն աջակցում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին, նրանց դիրքորոշմանը և ջանքերին: Դա արժեքավոր ներդրում է մեր տարածաշրջանում խաղաղության ու անվտանգության ապահովման գործում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետը վերահաստատել է, որ Հայաստանը հավատարիմ է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորմանը:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 3-5-ն աշխատանքային այցով Բելգիայի Թագավորությունում է:

Armenia committed to exclusively peaceful settlement of Nagorno Karabakh conflict – PM
BRUSSELS, MARCH 5, ARMENPRESS. During their meeting in Brussels Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and President of the European Council Donald Tusk have also touched uponregional issues, reports Armenpress.
“We highly appreciate the EU’s balanced stance on the Nagorno Karabakh conflict which supports the OSCE Minsk Group Co-Chairs, their position and efforts. This is a valuable contribution to ensuring peace and security in our region”, Pashinyan said after the meeting.
He reaffirmed that Armenia is committed to the exclusively peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict.