Արայիկ Հարությունյանն ԱԺ ընտրություններին ռեյտինգային ընտրակարգով կառաջադրվի Շենգավիթ և Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջաններում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանը ռեյտինգային ընտրակարգով կառաջադրվի Շենգավիթ և Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջաններում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նոյեմբերի 5-ին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Հարությունյանը:
«Ես նախորդ ընտրություններում էլ առաջադրվել եմ այդ տարածքում և բավականին դրական արդյունքներ եմ գրանցել»,- ասաց Արայիկ Հարությունյանը:
Անդրադառնալով «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ցուցակին ու դրանցում ընդգրկվելիք անձանց, նախարարի պաշտոնակատարը նշեց, որ ցուցակը դեռ պատրաստ չէ, և հորդորեց սպասել:

Caretaker minister of education and science to run for parliament in snap polls by district list from Yerevan’s Shengavit and Malatia-Sebastia
YEREVAN, NOVEMBER 5, ARMENPRESS. Caretaker minister of education and science Arayik Harutyunyan (Civil Contract Party) says he will run for parliament in the December 9 snap election by a district list from Yerevan’s Shengavit and Malatia-Sebastia administrative districts.
“I was nominated in this area in the past election also and I had rather positive results,” Harutyunyan told reporters today.
Speaking about the Civil Contract Party’s list and people included in it, he said that the list isn’t ready yet.