Սիրիայում ռուսական տրանսպորտային ինքնաթիռ է կործանվել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայում կործանվել է ռուսական Ан-26 տրանսպորտային ինքնաթիռ: Ինչպես հայտնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հաստատել է ինքնաթիռում 26 ուղևորների և անձնակազմի 6 անդամների առկայությունը. Նախնական տվյալներով՝ նրանք բոլորը զոհվել են:
Վթարը տեղի է ունեցել Հմեյմիմ օդանավակայանում վայրէջքի ժամանակ: Ինքնաթիռը բախվել է գետնին՝ չհասնելով մինչև թռիչքուղին՝ մոտ կես կմ հեռավորության վրա: Նախնական տվյալներով, աղետի պատճառ կարող էր լինել տեխնիկական անսարքությունը:

YEREVAN, MARCH 6, ARMENPRESS. Russia’s Antonov-26 transport plane crashed in Syria on Tuesday as it was about to land killing 32 people, ARMENPRESS reports, citing TASS, the Russian Defense Ministry has said.
"On March 6, Russia’s Antonov-26 transport plane crashed at about 15:00 Moscow time as it was about to land at Hmeymim airdrome. According to preliminary data, there were 26 passengers and six crew members on board. Nobody survived," the ministry's report states.
The defense ministry is investigating the crash, but preliminary data suggests it could be a technical malfunction.