Արամ Ա Կաթողիկոսը շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին ՀՀ չորրորդ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Մեծի Տանն ԿիլիկիոԱրամ ԱԿաթողիկոսը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արմեն Սարգսյանին´ Հայաստանի Հանրապետության 4-րդ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
«Սիրելի պարոն Նախագահ,
Մեծ ուրախությամբ ընդունում եմ Ձեր ընտրությունը որպես Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, որը գեղեցիկ զուգադիպությամբ համընկնում է Հայաստանի Հանրապետության անկախության 100-ամյակի հետ:
Քաջածանոթ լինելով Ձեր անձին եւ երկար տարիների գործունեությանը` լիահույս ենք, որ լավագույնս պիտի արդարացնեք մեր ժողովրդի Ձեր հանդեպ ունեցած վստահությունը: Վստահություն, որ արտահայտվեց Ձեր թեկնածության նկատմամբ հայրենիքի, ինչպես նաեւ Սփյուռքի ղեկավարության եւ կառույցների դրական արձագանքով:
Ինչպես մոտ մեկ շաբաթ առաջ Անթլիասի Մայրավանք Ձեր այցելության ընթացքում հայտնեցինք, վստահ ենք, որ մոտիկից ծանոթ լինելով Հայաստանի ներքին կյանքին եւ Սփյուռքի պայմաններին, ինչպես նաեւ Ձեր կողմից ստանձնած պատասխանատվությունների փորձառության լույսի տակ առավել եւս կզորացնեք Հայաստանի դիրքն ու դերը թե ազգային, եւ թե միջազգային մակարդակներում:
Այդ առիթով եւս մեկ անգամ հաստատում ենք, որ Մեծի Տանն ԿիլիկիոԿաթողիկոսությունը շարունակելու է իր միջոցներով զորավիգ կանգնել մեր սիրելի հայրենիքին: Թող Աստված իմաստությամբ եւ առողջությամբ զորացնի Ձեզ, որպեսզի հայրենի իշխանության գործակցությամբ եւ համայն մեր ժողովրդի զորակցությամբ իրագործեք Ձեր հայրենաշեն ծրագրերը»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշված է ուղերձում:

Catholicos Aram I congratulates Armen Sarkissian on being elected as next president
YEREVAN, MARCH 2, ARMENPRESS. Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I congratulated Armen Sarkissian on being elected as the next president of Armenia.
With great joy I accept your election as President of the Republic of Armenia, which beautifully coincides with the 100th anniversary of independence of the Republic of Armenia.
Knowing you and your long years of activity very well, we are hopeful that you will justify the trust of our people toward you at its best. Trust, which was expressed towards your candidacy with the positive response of the country, leadership and institutions of the Diaspora.
Like we said nearly a week ago during your visit to the Cathedral of Antelias, we are sure that by knowing well the domestic life of Armenia and conditions of the Diaspora, as well as under the light of your experience of the responsibilities assumed by you, you will moreover strengthen Armenia’s position and role in both national and international levels.
On this occasion we once again affirm that the Catholicosate of the Great House of Cilicia will continue supporting our beloved fatherland with its resources. May God give you strength with wisdom and health so that you will realize your patriotic programs with the support of the country’s authorities and all our people,” the Catholicos said in a letter.