Էմանուել Մակրոնը դարձավ 40 տարեկան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնը 40-ամյակը կդիմավորի աշխատավայրում: Նա կաշխատի Ելիսեյան պալատում, պաշտոնական հանդիսություններ չեն պլանավորվում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Մինչդեռ ֆրանսիացի ընտրողներն արդեն նվեր են արել «հավասարների մեջ առաջինին»: Համաքաղաքացիների շրջանում նրա վարկանիշը կրկին բարձրացել Է՝ մեկ ամսում ամբողջ 6 տոկոսային կետով: Ֆրանսիայի բնակիչների մեծամասնությունը (52 տոկոս) ընդունում Է, որ պետության ղեկավարը լավ Է կատարում իր պարտականությունները:
Ուշագրավ Է, որ նույնիսկ Ազգային ճակատի ընտրողների մեկ երրորդը, ովքեր Մակրոնի դեմ Էին քվեարկել մայիսյան ընտրություններում, այժմ հակվում են դեպի դրական կարծիքը: Իրենց հերթին դրական գնահատականների կողմնակիցներ են նաեւ աջ կենտրոնամետների 58 տոկոսը եւ սոցիալիստների 62 տոկոսը:
Ինչպես նշում Է ՏԱՍՍ-ը, նշաձողն Էլ ավել բարձր Է «Հառա՜ջ, հանրապետություն» կառավարող շարժման մեջ. պետության ղեկավարի գործունեությանը հավանություն Է տալիս մասնակիցների 93 տոկոսը:

Эмманюэлю Макрону исполняется 40 лет
Президент Французской Республики Эмманюэль Макрон встретит 40-летие на рабочем месте. Он будет работать в Елисейском дворце, официальных торжеств не планируется.
Французские избиратели между тем уже сделали подарок "первому среди равных". Его рейтинг среди сограждан вновь повысился - на целых 6 процентных пунктов за один месяц. Большинство жителей Франции (52%) признают, что глава государства хорошо справляется со своими обязанностями,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Примечательно, что даже треть избирателей Национального фронта, голосовавших против Макрона на майских выборах, склоняются теперь к положительному мнению. Позитивных оценок придерживаются в свою очередь 58% правоцентристов из партии "Республиканцы" и 62% социалистов.