Ռուսաստանի բոլոր գնացքներն Ուկրաինիայի շրջանցմամբ կերթեւեկեն մինչեւ տարեվերջ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բոլոր գնացքների՝ Ուկրաինայի շրջանցմամբ երթեւեկությունը նոր երկաթուղագիծ՝ Ժուրավկա - Միլերովո կփոխադրվի մինչեւ տարեվերջ: Այդ մասին հայտարարել Է ՌԴ-ի տրանսպորտի նախարար Մաքսիմ Սոկոլովը՝ ելույթ ունենալով III Երկաթուղային համագումարում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
«Մինչեւ այս տարվա վերջն այդ ուղղությունը կաշխատի լրիվ ծավալով, եւ մենք գնացքների երթեւեկությունը լիովին կփոխադրենք նորմատիվային գրաֆիկին համապատասխան, դրանք 62 զույգ մարդատար գնացքներ են եւ 30 զույգ բեռնատար գնացքներ»,- ասել Է նա:
137 կիլոմետր երկարությամբ նոր երկաթուղին անցնում Է Վորոնեժի եւ Ռոստովի մարզերի տարածքով: Ճանապարհին կառուցված են յոթ նոր երկաթուղային կայարաններ:

Все российские поезда пойдут в обход Украины до конца года
Движение всех поездов будет переведено на новую железнодорожную линию в обход Украины Журавка - Миллерово до конца года, заявил министр транспорта РФ Максим Соколов, выступая на III Железнодорожном съезде, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"До конца этого года это направление заработает в полном объеме, и мы полностью переведем движение поездов, в соответствии с нормативным графиком, это 62 пары пассажирских поездов и 30 пар грузовых поездов", - сказал он.
Новая железная дорога протяженностью 137 км проходит по территории Воронежской и Ростовской областей. На пути построено семь новых железнодорожных станций.