Բակո Սահակյանը Բրյուսելում հանդիպել է Արամ Ա կաթողիկոսի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 20-ին Բրյուսել քաղաքում հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են հայրենիք-սփյուռք, եկեղեցի-հասարակություն փոխհարաբերություններին, Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը, մասնավորապես, Նոր Կիլիկիաբնակավայրի հետագա զարգացմանն առնչվող խնդիրներին:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության դերը սփյուռքում հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման եւ Արցախին մշտապես սատարելու գործում:

President of Artsakh meets Catholicos Aram I in Brussels
STEPANAKERT, OCTOBER 20, ARMENPRESS. On October 20 Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Brussels with Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia, press service of the Artsakh President’s Office told Armenpress.
A range of issues related to the Motherland-Diaspora ties, relation between the church and the society, Artsakh’s domestic and foreign policy were on the meeting agenda.
The implementation of various programs in Artsakh, particularly, the development of the New Cilicia dwelling district was touched upon.
President Sahakyan highlighted the role of the Great House of Cilicia Catholicosate in maintaining the Armenian identity in the Diaspora, cementing ties with the Motherland and providing consistent support to Artsakh.