ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեփանակերտի «Հանրապետական բժշկական կենտրոնից» սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ մասնագիտացված բուժհաստատություններ է տեղափոխվել վերջին ռազմական գործողությունների հետևանքով ծայրահեղ ծանր վիրավորված 23 քաղաքացի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ վկայակոչելով առողջապահության նախարարությունը։
«Վիրավորների տեղափոխումն իրականացվել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ՝ ՀՀ առողջապահության նախարարության կողմից հատկացված շտապօգնության մեքենաներով՝ համապատասխան բուժանձնակազմի աջակցությամբ:
Առաջիկայում ևս նախատեսվում է ծանր վիրավորում ստացած անձանց տեղափոխում ՀՀ բուժհաստատություններ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

23 гражданина с крайне тяжелыми ранениями перевезены из Арцаха в Армению
24 сентября из «Республиканского медицинского Центра» Степанакерта в специализированные медицинские учреждения РА перевезены из Арцаха 23 гражданина с крайне тяжелыми ранениями.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Информационный штаб Арцаха со ссылкой на Минздрав.
"Транспортировка раненых осуществлялась при посредничестве Международного комитета Красного Креста, на машинах скорой помощи, предоставленных Министерством здравоохранения РА, при поддержке соответствующего медицинского персонала.
В ближайшее время планируется также транспортировка тяжелораненых в медицинские учреждения РА", - говорится в сообщении.