ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեփանակերտի «Հանրապետական բժշկական կենտրոնից» սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ մասնագիտացված բուժհաստատություններ է տեղափոխվել վերջին ռազմական գործողությունների հետևանքով ծայրահեղ ծանր վիրավորված 23 քաղաքացի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ վկայակոչելով առողջապահության նախարարությունը։
«Վիրավորների տեղափոխումն իրականացվել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ՝ ՀՀ առողջապահության նախարարության կողմից հատկացված շտապօգնության մեքենաներով՝ համապատասխան բուժանձնակազմի աջակցությամբ:
Առաջիկայում ևս նախատեսվում է ծանր վիրավորում ստացած անձանց տեղափոխում ՀՀ բուժհաստատություններ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

23 critically wounded victims of Azeri attack on Nagorno-Karabakh evacuated to Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. 23 people wounded in the September 19-20 Azeri attack in Nagorno-Karabakh were evacuated on September 24 to Armenia for treatment, the Nagorno-Karabakh official InfoCenter reported citing the healthcare ministry. The 23 victims are critically wounded.
“The transfer of the wounded was implemented with mediation of the International Committee of the Red Cross, by ambulances provided by the Healthcare Ministry of Armenia, with support from medical personnel. It is planned to again transfer seriously wounded persons to hospitals in Armenia soon,” the InfoCenter said.