Հակառակորդի կրակոցից Արցախում զինվոր է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության բանակի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում օգոստոսի 14-ին ժամը 11:00-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Արման Սամվելի Մովսիսյանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Արցախի պաշպանության բանակի պաշտոնական կայքէջը, դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Вследствие стрельбы со стороны Азербайджана в Арцахе погиб армянский военнослужащий
Сегодня, 14 августа, около 11:00 по ереванскому времени, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, дислоцированной в северо-восточном направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, от пули противника смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Арман Самвелович Мовсисян (1998 г.р.).
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью министерства обороны Арцаха, для выяснения обстоятельств инцидента проводится следствие.
«Министерство обороны разделяет горечь тяжкой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего», – говорится в сообщении.