Twitter-ն արգելափակել Է Իրանի առաջնորդ Ալի Խամենեիի արաբերեն լեզվով Էջը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Twitter սոցիալական ցանցը կասեցրել Է Իսլամական Հանրապետության հոգեւոր առաջնորդ եւ ղեկավար այաթոլլա Ալի Խամենեիի օգտահաշվի գործողությունը, որտեղ նրան վերաբերող իրադարձություններն ու նորությունները լուսաբանվում Էին արաբերեն լեզվով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Mehr գործակալությունը:
Ինչպես նշել Է գործակալությունը, Twitter-ում չեն ներկայացրել այդ քայլի պատճառները: Ավելի վաղ այաթոլլա Ալի Խամենեիի օգտահաշիվը հաքերների կողմից քանիցս ենթարկվել Է կիբեռգրոհների:
Արգելափակված Էջի փոխարեն ժամանակավորապես գործում Է նոր օգտահաշիվ: Բացի արաբերենից, Իրանի հոգեւոր առաջնորդը Twitter-ում օգտահաշիվներ ունի անգլերեն, ֆրանսերեն եւ իսպաներեն լեզուներով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Twitter заблокировал страницу духовного лидера Ирана на арабском языке
Социальная сеть Twitter приостановила действие аккаунта духовного лидера и руководителя Исламской Республики аятоллы Али Хаменеи, в котором освещались события и новости о нем на арабском языке. Об этом сообщило агентствоMehr.
Как отметило агентство, в Twitter не рассказали о причинах такого шага. Прежде аккаунт аятоллы Али Хаменеи не раз подвергался кибератакам со стороны хакеров, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Вместо заблокированной временно действует новаяучетная запись. Помимо арабского, верховный лидер Ирана имеет аккаунты в Twitter на английском, французском и испанском языках.