Պարալիմպիկ խաղերում Հայաստանը կներկայանա երկու մարզուհիներով
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2016 թվականին Բրազիլիայի Ռիո դե Ժանեյրո քաղաքում կայանալիք 31-րդ ամառային օլիմպիական խաղերին կհաջորդեն պարալիմպիկ խաղերը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարության լրատվական բաժնից, խաղերում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավարն է լինելու «Հայաստանի ազգային պարալիմպիկ կոմիտե» հասարակական կազմակերպության նախագահ Հակոբ Աբրահամյանը:
2016թ. սեպտեմբերի 8-19-ը կայանալիք պարալիմպիկ խաղերում մեր երկիրը կներկայանա երկու մարզուհիներով՝ Գրետա Վարդանյան, ով հանդես կգա ծանրամարտ մարզաձևում, իսկ Մարգարիտա Հովակիմյանը՝ լող մարզաձևում:

Armenia to be represented by two athletes in Paralympic Games
YEREVAN, JULY 20, ARMENPRESS. The 31st Rio-2016 Summer Olympic Games will be followed by the Paralympic Games.
Chairman of the “National Paralympic Committee of Armenia” NGO Hakob Abrahamyan will be the head of the Armenian delegation in the Games, press service of the Armenian Ministry of Sport and Youth Affairs informed “Armenpress”.
During the Paralympic Games, which are going to be held on September 8-19, 2016, Armenia will be presented by two athletes Greta Vardanyan (weightlifting) and Margarita Hovakimyan (swimming).