Աշխարհահռչակ Անդրեա Բոչելլին ելույթ կունենա ՖԻՖԱ-ի աշխարհի առաջնության բացման արարողությանը
Աշխարհահռչակ իտալացի օպերային երգիչ Անդրեա Բոչելլին և մի խումբ այլ աստղեր ելույթ կունենան ՖԻՖԱ-ի աշխարհի առաջնության բացման արարողությանը և կներկայացնեն մրցաշարի պաշտոնական երգը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻՖԱ) մամուլի ծառայությունը։
Մրցաշարի բացման խաղում Մեքսիկայի հավաքականը կխաղա Հարավային Աֆրիկայի ազգային հավաքականի հետ։
Խաղը կկայանա հունիսի 11-ին՝ Մեխիկոյի «Էստադիո Ացտեկա» մարզադաշտում և կսկսվի Երևանի ժամանակով ժամը 23:00-ին։
2026 թվականի Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունն այց անգամ անցկացվում է ԱՄՆ-ում, Կանադայում և Մեքսիկայում՝ հունիսի 11-ից մինչև հուլիսի 19-ը։ Առաջին անգամ մրցաշարին կմասնակցի 48 թիմ։

Итальянский оперный певец Андреа Бочелли, David Guetta, EJAE и Megan Thee Stallion выступят на церемонии открытия чемпионата мира по футболу и представят официальную песню турнира. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом сообщает пресс-служба Международной федерации футбола (ФИФА).
В первом матче турнира сборная Мексики сыграет с командой ЮАР. Встреча состоится 11 июня на стадионе "Ацтека" в Мехико и начнется в 22:00 мск.
Чемпионат мира пройдет в США, Канаде и Мексике с 11 июня по 19 июля. В турнире впервые примут участие 48 команд.