ՀՀ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պորտուգալիայի Ազգային օրվա առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պորտուգալիայի Հանրապետության նախագահ Անտոնիու Ժոզե Սեգուրուին՝ Պորտուգալիայի օրվա կապակցությամբ:
«Մեծապես կարևորում եմ Հայաստանի և Պորտուգալիայի միջև ժողովրդավարական արժեքների, փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա խարսխված բարեկամական հարաբերությունների շարունակական զարգացումը:
Վերահաստատում եմ Պորտուգալիայի հետ ինչպես երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում, այնպես էլ Հայաստան-Եվրամիություն գործընկերության շրջանակներում փոխշահավետ համագործակցությունն ամրապնդելու և խորացնելու Հայաստանի պատրաստակամությունը»,-ասված է նախագահի ուղերձում։
Նախագահ Խաչատուրյանը Ժոզե Սեգուրուին նաև մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Պորտուգալիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն։

President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan has sent a congratulatory message to President of the Portuguese Republic António José Seguro on the occasion of Portugal Day.
The information was released by the Office of the President of Armenia.
“I highly value the continued development of the friendly relations between Armenia and Portugal, which are founded on democratic values, mutual respect and trust.
I reaffirm Armenia’s readiness to strengthen and deepen mutually beneficial cooperation with Portugal both in bilateral and multilateral formats, as well as within the framework of the Armenia-European Union partnership,” the presidential message said.
President Khachaturyan also wished President Seguro good health and success, and extended wishes of peace and prosperity to the friendly people of Portugal.