Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն հունիսի 29-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին՝ հունիսի 28-ին Ստամբուլում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ, որը մի քանի տասնյակ անմեղ զոհերի և հարյուրից ավել վիրավորների պատճառ է դարձել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,ՀՀ Նախագահը խստորեն դատապարտել է այդ ահաբեկչական գործողությունը, խորին ցավակցություն հայտնել զոհվածների հարազատներին, իսկ վիրավորներին մաղթել շուտափույթ ապաքինում:

Президент Армении направил телеграмму соболезнования президенту Турции
Президент Серж Саргсян 29 июня направил телеграмму соболезнования Президенту Турецкой Республики Реджепу Тайипу Эрдогану в связи с произошедшим в Стамбуле 28 июня террористическим актом, который стал причиной нескольких десятков невинных жертв и более сотни раненых.
Как сообщилиАрменпрессв Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, Серж Саргсян резко осудил этот террористический акт, выразил глубокое соболезнование семьям погибших, а раненым пожелал скорейшего выздоровления.