Արամ Աթեշյանից խաբեությամբ գումար կորզած անձն ազատազրկվել է չորս տարով
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պոլսո պատրիարքական փոխանորդ Արամ արքեպիսկոպոս Աթեշյանից խաբեությամբ գումար կորզած Քեմալ Թայֆուն Նարգինը դատապարտվել է 4 տարվա ազատազրկման: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է «Ակոս» պարբերականը:
2014 թվականին Նարգինը, ներկայանալով այն ժամանակվա վարչապետ Էրդողանի անունից և խաբելով Աթեշյանին, նրանից կորզել էր 6 հազար թուրքական լիրա գումար (մոտ 2 հազար ԱՄՆ դոլար)` ասելով, թե գումարն անհրաժեշտ է «Սանասարյան Հան» շինությունը վերջնականապես հայկական համայնքին վերադարձնելու համար: Նրա ձեռքերում եղել է վարչապետի գրասենյակին պատկանող մի թուղթ, որը, սակայն, հետագայում պարզվել է, որ կեղծ է:
Դատարանի վճռով հանցագործը ազատազրկման մեջ կլինի 4 տարի և կվճարի նաև 16 հազար թուրքական լիրա (շուրջ 5 հազար 400 ԱՄՆ դոլար) տուգանք:

Deceiver who defrauded money from Aram Ateshian imprisoned for 4 years
YEREVAN, DECEMBER 18, ARMENPRESS. Kemal Tayfun Nargın who defrauded money from His Eminence ArchbishopAram Ateshian, General Vicar (Acting Patriarch) of the Armenian Patriarch of Constantinople is imprisoned for 4 years. “Armenpress” reports “Agos” periodical informs about this.
In 2014 Nargin, speaking on behalf of the then Prime Minister Erdoğan and defrauding Ateshian, usurped 6 thousan Turlish lira (nearly 2 thousand USD) under the pretext that the money is required for the final transfer of “Sanasaryan-Han” building to the Armenian community. He had a document belonging to the PM’s office, which later turned out to be fallacious.
By the decision of the court the perpetrator will be imprisoned for four years and will pay 16 thousand Turkish lira (nearly 5 thousand 400 USD).