Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Թուրքիայի Նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ՆախագահՍերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին՝ Շանլիուրֆա նահանգում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով բազմաթիվ զոհերի կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
Ցավով տեղեկացա հուլիսի 20-ին Թուրքիայի Շանլիուրֆա նահանգի Սուրուչ քաղաքում տեղի ունեցած և մի քանի տասնյակ զոհերի պատճառ դարձած պայթյունի մասին:
Խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսևորումներով:
Ընդունեք, խնդրեմ, ցավակցություններս տեղի ունեցածի կապակցությամբ: Զոհվածների հարազատներին մաղթում եմ տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»։

Серж Саргсян направил президенту Турции РеджепуТайипуЭрдогану телеграмму соболезнования
Президент Армении Серж Саргсян направил президенту Турции РеджепуТайипуЭрдогану телеграмму соболезнования в связи с многочисленными жертвами в результате взрыва в Шанлыурфа.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА, в телеграмме, в частности, говорится:
С болью узнал о взрыве в провинцииСуруч области Шанлыурфа в Турции, ставшему причиной нескольких десятков жертв.
Мы строго осуждаем терроризм во всех его проявлениях.
Примите, пожалуйста, мои соболезнования в связи со случившимся. Желаю родным погибших мужества и крепости духа, а раненым – скорейшего выздоровления».