Հայաստանում 4-5 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐՒԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի հյուսիսում երկրաշարժ է գրանցվել: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, ապրիլի 6-ին` տեղական ժամանակով ժամը 05.26-ին (Գրինվիչի ժամանակ՝ 01.26-ին), նախարարության Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է 3.5 մագնիտուդով երկրաշարժ, որի էպիկենտրոնը գտնվում է ՀՀ տարածքում:
Էպիկենտրոնի աշխարհագրական կոորդինատներն են` հյուսիսային լայնության 40.260 և արևելյան երկայնության 45.140: Երկրաշարժի հիպոկենտրոնը գտնվում է 10 կմ խորության վրա: Երկրաշարժի ուժգությունն էպիկենտրոնային գոտում կազմել է 4-5 բալ: Երկրաշարժը զգացվել է Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Մարտունի քաղաքներում, Երանոս գյուղում` 3-4 բալ, իսկ Երևան քաղաքում` 2-3 բալ ուժգնությամբ:

В Армении зарегистрировано землетрясение силой 4-5 баллов
На севере Армении зарегистрировано землетрясение. Как сообщили Арменпресс в МЧС и ТУ, 6 апреля, в 05.26 по местному времени (01.26 по Гринвичу) сейсмологическая сеть Службы сейсмической защиты министерства зарегистрировала точки 3.5 магнитуд с эпицентром на территории Армении.
Координаты эпицентра: 40.260 северной широты и 45.140 восточной долготы, 10 км глубины. Сила толчков в эпицентре составила 4-5 баллов. Землетрясение отмечены в гегаркуникском районе - Гаваре, Мартуни селе Еранос (3-4 балла), в Ереване – 2-3 балла.