Հայաստանում 4-5 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐՒԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի հյուսիսում երկրաշարժ է գրանցվել: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, ապրիլի 6-ին` տեղական ժամանակով ժամը 05.26-ին (Գրինվիչի ժամանակ՝ 01.26-ին), նախարարության Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է 3.5 մագնիտուդով երկրաշարժ, որի էպիկենտրոնը գտնվում է ՀՀ տարածքում:
Էպիկենտրոնի աշխարհագրական կոորդինատներն են` հյուսիսային լայնության 40.260 և արևելյան երկայնության 45.140: Երկրաշարժի հիպոկենտրոնը գտնվում է 10 կմ խորության վրա: Երկրաշարժի ուժգությունն էպիկենտրոնային գոտում կազմել է 4-5 բալ: Երկրաշարժը զգացվել է Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Մարտունի քաղաքներում, Երանոս գյուղում` 3-4 բալ, իսկ Երևան քաղաքում` 2-3 բալ ուժգնությամբ:

4-5-magnitude earthquake shakes Armenia
YEREVAN, APRIL 6, ARMENPRESS: An earthquake was registered in the north of Armenia. The Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations of the Republic of Armenia informed Armenpress that on April 6 at 05:26 local time (Greenwich time – 01:26) the Seismological Network of the Seismic Protection Service of the Ministry registered an earthquake with a magnitude of 3,5, the epicenter of which is in the territory of the Republic of Armenia.
The geographical coordinates of the epicenter are northern latitude 40,260 and eastern longitude 45,140. The epicenter of the earthquake is on the depth of 10 kilometers. In the epicenter the magnitude of the earthquake was registered 4-5. In Yerevan the earthquake was felt 2-3.