Իրանի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին խորհրդարանական ընտրություններում հաղթանակի առթիվ
Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանությունը բացառիկության սկզբունքով  «Արմենպրես»-ին տրամադրել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ուղղված ուղերձը՝ խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի առնչությամբ։
«Ձերդ Գերազանցություն, Հայաստանի Հանրապետության մեծարգո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյան,
Ցանկանում եմ հղել Ձեզ իմ ամենաանկեղծ շնորհավորանքները` Հայաստանի Հանրապետութան խորհրդարանական ընտրությունների հաջող անցկացման և Ձերդ Գերազանցության գլխավորած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ։
Հայաստանի ժողովրդի կողմից Ձեր կառավարությանը վերահաստատված վստահությունը վկայում է ժողովրդի կամքի և ցանկության մասին՝ շարունակելու Կովկասում խաղաղության, զարգացման, կայունության և տարածաշրջանային համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված քաղաքական ուղղությունը:
Վստահ եմ, որ Ձեր կառավարման նոր շրջանում երկու երկրների միջև առավել ծավալուն և առավել կառուցողական համագործակցության շնորհիվ ավելի կուժեղանա և կամրապնդվի վերջին տարիներին երկու երկրների հարաբերություններում ձևավորված դինամիկ և արգասաբեր ընթացքը. ընթացք, որ կնպաստի երկու երկրների շահերի ապահովմանը և տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության ու զարգացման ամրապնդմանը։
Ձերդ գերազանցությանը, Հայաստանի բարեկամ և հարևան պետության կառավարությանն ու ժողովրդին մաղթում եմ խաղաղություն, բարօրություն, երջանկություն, փառք ու պանծանք»,- ասված է ուղերձում։

Президент Ирана поздравил Никола Пашиняна с победой на парламентских выборах
Посольство Исламской Республики Иран в Республике Армения на эксклюзивной основе предоставило агентству «Арменпресс» послание президента Ирана Масуда Пезешкиана премьер-министру Армении Николу Пашиняну в связи с победой партии «Гражданский договор» на парламентских выборах.
«Ваше Превосходительство, многоуважаемый премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян,
Желаю направить Вам свои самые искренние поздравления по случаю успешного проведения парламентских выборов в Республике Армения и победы возглавляемой Вашим Превосходительством партии «Гражданский договор».
Вновь подтвержденное народом Армении доверие к Вашему правительству свидетельствует о воле и стремлении народа продолжать политический курс, направленный на укрепление мира, развития, стабильности и регионального сотрудничества на Кавказе.
Уверен, что в новый период Вашего правления, благодаря более масштабному и конструктивному сотрудничеству между двумя странами, еще больше усилится и укрепится тот динамичный и плодотворный ход, который сформировался в отношениях двух государств в последние годы — ход, который будет способствовать обеспечению интересов обеих стран и укреплению мира, стабильности и развития в регионе.
Желаю Вашему Превосходительству, правительству и народу дружественного и соседнего государства Армения мира, благоденствия, счастья, славы и процветания», — говорится в послании.