Իրանի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին խորհրդարանական ընտրություններում հաղթանակի առթիվ
Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանությունը բացառիկության սկզբունքով  «Արմենպրես»-ին տրամադրել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ուղղված ուղերձը՝ խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի առնչությամբ։
«Ձերդ Գերազանցություն, Հայաստանի Հանրապետության մեծարգո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյան,
Ցանկանում եմ հղել Ձեզ իմ ամենաանկեղծ շնորհավորանքները` Հայաստանի Հանրապետութան խորհրդարանական ընտրությունների հաջող անցկացման և Ձերդ Գերազանցության գլխավորած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ։
Հայաստանի ժողովրդի կողմից Ձեր կառավարությանը վերահաստատված վստահությունը վկայում է ժողովրդի կամքի և ցանկության մասին՝ շարունակելու Կովկասում խաղաղության, զարգացման, կայունության և տարածաշրջանային համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված քաղաքական ուղղությունը:
Վստահ եմ, որ Ձեր կառավարման նոր շրջանում երկու երկրների միջև առավել ծավալուն և առավել կառուցողական համագործակցության շնորհիվ ավելի կուժեղանա և կամրապնդվի վերջին տարիներին երկու երկրների հարաբերություններում ձևավորված դինամիկ և արգասաբեր ընթացքը. ընթացք, որ կնպաստի երկու երկրների շահերի ապահովմանը և տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության ու զարգացման ամրապնդմանը։
Ձերդ գերազանցությանը, Հայաստանի բարեկամ և հարևան պետության կառավարությանն ու ժողովրդին մաղթում եմ խաղաղություն, բարօրություն, երջանկություն, փառք ու պանծանք»,- ասված է ուղերձում։

Iran’s president congratulates Nikol Pashinyan on victory in parliamentary elections
The Embassy of the Islamic Republic of Iran in Armenia has exclusively provided Armenpress with the message addressed by Iranian President Masoud Pezeshkian to Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, on the occasion of the Civil Contract party’s victory in the parliamentary elections.
“Your Excellency, the esteemed Prime Minister of the Republic of Armenia, Nikol Pashinyan,
I wish to extend my sincerest congratulations on the successful conduct of the parliamentary elections in the Republic of Armenia and on the victory of the Civil Contract party, which you lead.
The renewed trust that the people of Armenia have placed in your government reflects the will and desire of the people to continue on the path of strengthening peace, development, stability, and regional cooperation in the South Caucasus.
I am confident that in your new term in office, the dynamic and fruitful trajectory that has taken shape in relations between our two countries in recent years will be further reinforced and consolidated through broader and more constructive cooperation - a trajectory that will serve the interests of both nations and contribute to the strengthening of peace, stability, and development in the region.
I wish Your Excellency, the government and the people of Armenia - a friendly and neighbouring state - peace, prosperity, happiness, and glory.”