«Միասնության թևեր»-ը նախաձեռնել է քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի գործընթաց
«Միասնության թևեր» կուսակցությունը հայտարարել է, որ չի ընդունում հունիսի 7-ի Ազգային ժողովի ընտրությունների պաշտոնական արդյունքները։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, կուսակցությունը հայտնել է, որ նախաձեռնում է արդյունքների վերահաշվարկի գործընթաց և քննարկում է ընտրությունների արդյունքները վիճարկելու հնարավորությունը։
«Այս ընտրություններով գողացվել է Հայաստանի քաղաքացու ձայնը, նրա իրավունքը՝ որոշելու իր պետության ապագան։ Մենք չենք պատրաստվում հաշտվել կատարվածի հետ։ Մենք չենք պատրաստվում լռել։ Մենք չենք պատրաստվում հրաժարվել մեր պատասխանատվությունից։ Մեր պայքարը շարունակվում է՝ իրավական, քաղաքական և հանրային բոլոր հնարավոր հարթակներում»,-նշված է հայտարարության մեջ։

The Wings of Unity party has announced that it does not accept the official results of the June 7 National Assembly elections.
The party said it is initiating a vote recount process and is considering the possibility of challenging the election results.
“With these elections, the vote of the citizen of Armenia and their right to determine the future of their state have been stolen. We are not going to come to terms with what has happened. We are not going to remain silent. We are not going to abandon our responsibility. Our struggle continues through all available legal, political and public platforms,” the statement said.