«Միասնության թևեր»-ը նախաձեռնել է քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի գործընթաց
«Միասնության թևեր» կուսակցությունը հայտարարել է, որ չի ընդունում հունիսի 7-ի Ազգային ժողովի ընտրությունների պաշտոնական արդյունքները։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, կուսակցությունը հայտնել է, որ նախաձեռնում է արդյունքների վերահաշվարկի գործընթաց և քննարկում է ընտրությունների արդյունքները վիճարկելու հնարավորությունը։
«Այս ընտրություններով գողացվել է Հայաստանի քաղաքացու ձայնը, նրա իրավունքը՝ որոշելու իր պետության ապագան։ Մենք չենք պատրաստվում հաշտվել կատարվածի հետ։ Մենք չենք պատրաստվում լռել։ Մենք չենք պատրաստվում հրաժարվել մեր պատասխանատվությունից։ Մեր պայքարը շարունակվում է՝ իրավական, քաղաքական և հանրային բոլոր հնարավոր հարթակներում»,-նշված է հայտարարության մեջ։

Партия «Крылья единства» инициировала процесс пересчета результатов голосования
Партия «Крылья единства» заявила, что не признает официальные результаты выборов в Национальное Собрание от 7 июня.
Как сообщает Арменпресс, партия заявила, что инициирует процесс пересчета результатов и обсуждает возможность оспаривания результатов выборов.
«Этими выборами был украден голос гражданина Армении, его право решать будущее своего государства. Мы не собираемся мириться с произошедшим. Мы не собираемся молчать. Мы не собираемся отказываться от нашей ответственности. Наша борьба продолжается на всех возможных правовых, политических и общественных площадках», — говорится в заявлении.