Շառլ Ազնավուրը Հայաստանում է
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ երգահան-շանսոնների կատարող Շառլ Ազնավուրը ժամանել է Երեւան: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նրան «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:Մայիսի 12-ին Երեւանում սպասվում է աշխարհահռչակ շանսոնյեի համերգը Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի նախագահների` Սերժ Սարգսյանի եւ Ֆրանսուա Օլանդի բարձր հովանու ներքո: Նախագահները ներկա կգտնվեն Ազնավուրի համերգին Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:
Տարին Շառլ Ազնավուրի համար հոբելյանական է. նա 90 տարեկան է եւ համերգային շրջագայությամբ ներկայանում է աշխարհի տարբեր ծայրերի իր երկրպագուներին:Ազնավուրին նվիրված հաջորդ համերգը տեղի կունենա Փարիզում` Անակո զբոսանավի վրա` մայիսի 15-ին: Համերգի ընթացքում ելույթ կունենա երգչուհի Ջոանա Մենդիլն իր ջազ տրիոյի հետ:

Шарль Азнавур – в Армении
Всемирно известный композитор и шансонье Шарль Азнавур прибыл в Ереван.Как передает Арменпресс, в аэропорту «Звартноц» дорогого гостя встретил министр ИД Армении Эдвард Налбандян. 12 мая намечается концерт певца, организованный под эгидой президентов Армении и Франции – Сержа Саргсяна и Франсуа Олланда. Президенты посетят концерт Азнавура в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна.
В этом году мир поздравляет великого шансонье с юбилеем – ему исполняется 90 лет. Шарль Азнавур совершит концертное турне по разным странам. Следующий концерт, посвященный Азнавуру, состоится 15 мая в Париже - на прогулочном судне «Анако». В концерте примет участие певица Джоанна Мендил со своим джаз-трио.