Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին նվիրված համերգ՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կենտրոնակայանում
Փարիզում՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կենտրոնակայանում, մարտի 25-ին տեղի կունենա գալա-համերգ՝ նվիրված շանսոնի և երաժշտարվեստի  համաշխարհային լեգենդ, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Շառլ Ազնավուրի ծննդյան  100-ամյա հոբելյանին: Համերգը կրում է «Une vie d'amour» («Սիրով լի կյանք») խորագիրը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, համերգը կազմակերպել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցչության և Հայաստանի՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ազգային հանձնաժողովի հետ համատեղ։ Միջոցառումն անցկացվում է ՀՀ կառավարության կողմից հաստատված հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում։
Շառլ Ազնավուրի հարուստ և յուրօրինակ երաժշտական ժառանգությունը կներկայացնի Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ. մենակատարներ՝ Ինգա Արշակյան, Գոռ Սուջյան, Գուրգեն Բավեյան և Ժյուլ Գրիզոն:
Համերգի ընթացքում կհնչեն Շառլ Ազնավուրի սիրված և ճանաչված երգերը, որոնք անջնջելի հետք են թողել համաշխարհային երաժշտարվեստում:

В штаб-квартире ЮНЕСКО в Париже состоится концерт, посвященный 100-летию Шарля Азнавура
25 марта в штаб-квартире ЮНЕСКО в Париже состоится гала-концерт, посвященный 100-летию со дня рождения мировой легенды шансона и музыкального искусства, посла Республики Армения в ЮНЕСКО - Шарля Азнавура. Концерт назван “Une vie d'amour” - “Жизнь, полная любви”.
Как передает Арменпресс, со ссылкой на сообщение Министерства образования, науки, культуры и спорта Армении, концерт организован министерством совместно с постоянным представительством Армении при ЮНЕСКО и Национальной комиссией Армении по делам ЮНЕСКО. Он проводится в рамках юбилейных мероприятий, утвержденных правительством Республики Армения.
Произведения Шарля Азнавура представит Национальный филармонический оркестр Армении под управлением художественного руководителя и главного дирижера Эдуарда Топчяна. Солисты: Инга Аршакян, Гор Суджян, Гурген Бавеян и Жюль Гризон.