Չկա մի հարց, որի շուրջ Հայաստանն ու Ռուսաստանը չգան փոխշահավետ համաձայնության. Վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Ռուսաստանի կառավարությունների ղեկավարները` Դմիտրի Մեդվեդևը և Տիգրան Սարգսյանը կհանդիպեն փետրվարի 24-ին, Սոչիում: Կիրակի օրը ռուսական կողմի հրավերով Տիգրան Սարգսյանը ներկա կգտնվի Սոչիում անցկացվող Ձմեռային օլիմպիական խաղերի փակման արարողությանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն` ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ի թղթակցի հետ զրույցում:
«Հանդիպման օրակարգն արդեն հաստատվել է, որտեղ սահմանված են բանակցությունների առաջնահերթ թեմաները: Դրանք, առաջին հերթին, կապված են Հայաստանի` Մաքսային միություն մտնելու գործընթացի հետ, Հայկական ԱԷԿ-ի գործող էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման աշխատանքների, դրա անվտանգության մակարդակի բարձրացման, ինչպես նաև աշխատանքային միգրացիայի խնդիրների հետ»,- հայտնել է նա: «Մեր երկխոսությունը բաց է, իմ գործընկերը լիովին հասկանում են խնդիրները, որոնց առջև կանգած է Հայաստանը: Չկա մի հարց, որի շուրջ մենք չգանք համաձայնության և պայմանավորվածությունների` հաշվի առնելով ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ Ռուսաստանի շահերը»,- հավելել է Տիգրան Սարգսյանը:
Նա շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ կառավարությանը` Հայաստանի նկատմամբ ջերմ վերաբերմունքի համար:
Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ ռուսական ընկերությունները կարևոր դեր են խաղում Հայաստանի տնտեսության համար: «Հայաստանում ներդրումների ծավալով Ռուսաստանը զբաղեցնում է առաջին տեղը` անցնելով Եվրամիության երկրներին ու ԱՄՆ-ին: Հայաստանի տնտեսության շատ հատվածներում ռուսական ընկերությունները կառուցվածքաստեղծ դեր են կատարում»,- ասել է վարչապետ Սարգսյանը:

There is no question around which Armenia and Russia do not come to mutually beneficial consent: Prime Minister
YEREVAN, FEBRUARY 22, ARMENPRESS.The Heads of the Governments of Armenia and the Russian Federation Tigran Sargsyan and Dmitry Medvedev will meet in Sochi on February 24. On Sunday by the invitation of the Russian side Tigran Sargsyan will attend the closing ceremony of the Winter Olympic Games in Sochi. Armenpress reports that the Prime Minister of the Republic of Armenia Tigran Sargsyan stated it in an interview with Itar-Tass.
“The agenda of the meeting has already been confirmed where the prior subjects of the negotiations are defined. They are first of all related to the process of Armenia’s accession to the Customs Union, work activities of date prolongation of the exploitationoftheacting of power-generatingunit of the Armenian atomic power station, increase in its security level, as well as issues of working migration,” he stated. “Our dialogue is open; my partners fully understand the issues before which Armenia stands. There is no question around which we do not come to an agreement taking into consideration the interests of both Armenia and Russia,” Tigran Sargsyan added. |