Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը 687 միավորով 38-րդ տեղում է. ռեկորդային հորիզոնական
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐԵՄՆՊՐԵՍ: ՖԻՖԱ-ի նոր վարկանիշային աղյուսակում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 38-րդ`ռեկորդային հորիզոնականում է:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է նոր վարկանիշային աղյուսակ, որտեղ մեր ազգային հավաքականնիր դիրքերըբարելավել է 17 հորիզոնականով: Վարդան Մինասյանի սաները 687 միավորով 38-րդ հորիզոնականում են: Մրցաշարային աղյուսակի լավագույն տասնյակում են Իսպանիայի, Գերմանիայի, Արգենտինայի, Կոլումբիայի, Բելգիայի, Ուրուգվայի, Շվեյցարիայի, Նիդեռլանդների, Իտալիայի և Անգլիայի հավաքականները:
Մեր թիմը ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում անցկացրած 10 խաղից 4-ում հաղթել է, 5-ում` պարտվել, և միակ ոչ-ոքին արձանագրել խմբի առաջատար Իտալիայի հետ արտագնա խաղում և այդ արդյունքի շնորհիվ էլ նշանակալի առաջընթաց գրանցել ՖԻՖԱ-ի վարկանիշային աղյուսակում:

Сборная Армении по футболу с 687-мью очками заняла рекордное 38-ое место
В новой рейтинговой таблице ФИФА Национальная сборная Армении зарегистрировала рекордное для себя 38-ое место.
Как сообщает Арменпресс, ФИФА опубликовала новую рейтинговую таблицу, в которой наша сборная улучшила свои позиции на 17 пунктов.
Воспитанники Вардана Минасяна с 687-мью очками оказались на 38-ом месте.
В лучшей десятке – сборные Испании, Германии, Аргентины, Колумбии, Бельгии, Уругвая, Швейцарии, Нидерландов, Италии и Великобритании.
Армянская сборная из 10 игр в рамках отборочного тура первенства мира по футболу в 4-х одержала победу, в 5-ти - потерпела поражение и зарегистрировала одну ничью на выездной встрече с ведущей командой своей группы – Италией, а в результате добилась существенного прогресса в рейтинговой таблице ФИФА.