Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապն ուղերձ է հղել Արամ Ա կաթողիկոսին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապն իր գահակալության պաշտոնական արարողությունից հետո ուղերձ է հղել Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Կիլիկիո կաթողիկոսության ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը, ուղերձում նա սրտանց երախտագիտությունն է հայտնել Վեհափառ Հայրապետին ցուցաբերած սրտակցության եւ սիրո համար, որն արտահայտվել է Վատիկանում գահակալության առիթով պատվիրակության ներկայությամբ:«Խորապես զգացված եմ այս եղբայրական վերաբերմունքից, որն ինձ համար հոգեկան գոհունակության եւ քաջալերանքի աղբյուր է»,- նշել է Ֆրանցիսկոս պապը:
Ապա Սրբազան քահանայապետն ավելացրել է. «Որպես հավատակից եղբայր` խոնարհաբար խնդրում եմ աղոթքի ճամփով Ձեր օժանդակությունը, որպեսզի Տերն ինձ առաջնորդի իմ նոր առաքելության մեջ»:
Ֆրանցիսկոս պապը, եզրափակելով նամակը, նշում է. «Միության եւ գործակցության ճամփով մենք պետք է միասին աշխատենք` հանուն աշխարհի խաղաղության եւ աղքատներին, տկարներին եւ տառապողներին նվիրված ծառայության»:

YEREVAN, APRIL 19, ARMENPRESS. Pope of Rome Francis issued an address to His Holiness Catholicos Aram I of the Holy See of Cilicia after the official ceremony of his inauguration. As reports "Armenpress" citing the official facebook page of the Catholicosate of Cilicia, in the latter Pope Francis expressed his gratitude to Aram I for his compassion and love, which was conveyed by the presence of the delegation during the inauguration ceremony. Pope Francis stated: "I am deeply touched with Your fraternal attitude, which serves as a source of spiritual satisfaction and encouragement for me."
Among other things His Holiness noted: "As Your brother in faith, I humbly ask for Your assistance via prayers, so that Lord would guide me in my new mission."
Summing up Pope Francis emphasized: "We must work together through union and cooperation for the peace in the world and ministry dedicated to the poor, weak, and those, who are suffering."