Հարություն Հարությունյանն ընտրվեց ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ
Հայաստանի Հանրապետության ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվեց Հարություն Հարությունյանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նրա թեկնածությունն առաջադրել էր «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունը։
Հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Լիլիթ Մինասյանը ներկայացրեց քվեարկության արդյունքները։
«ԱԺ 105  պատգամավորներից քվեարկությանը մասնակցել է 104-ը։ Հարություն Հարությունյանի օգտին կողմ է քվեարկել 56 , դեմ՝48  պատգամավոր»,-ասաց նա։
Նշենք, որ Հարություն Հարությունյանից առաջ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման  հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության կողմից առաջադրվել էր Արեգա Հովսեփյանի թեկնածությունը, որը, սակայն, քվերարկության արդյունքներով չէր ընտրվել այդ պաշտոնում։

Арутюн Арутюнян избран председателем постоянной комиссии Национального Собрания по вопросам европейской интеграции
Арутюн Арутюнян, депутат от фракции “Сильная Армения”, избран председателем постоянной комиссии по вопросам европейской интеграции Национального Собрания Республики Армения.
Как передает “Арменпресс”, его кандидатуру выдвинула фракция “Сильная Армения”.
Лилит Минасян, председатель счетной комиссии, представила результаты голосования.
“Из 105 депутатов Национального Собрания в голосовании приняли участие 104. За Арутюна Арутюняна проголосовали 56, против — 48”, — сообщила она.
Напомним, что ранее, до выдвижения кандидатуры Арутюна Арутюняна, фракция “Сильная Армения” выдвигала на пост председателя постоянной комиссии Национального Собрания по вопросам европейской интеграции Арега Овсепяна, но по результатам голосования он на эту должность не прошел.