Կորեայի Հանրապետության վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Կորեայի Հանրապետության վարչապետ Հան Սոն-Սուկը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերանշանակման առիթով:
«Կորեայի Հանրապետության Կառավարության և քաղաքացիների անունից ցանկանում եմ իմ ջերմ շնորհավորանքները հղել Ձեր վերանշանակման առիթով: Ես խորապես համոզված եմ, որ Հայաստանի Հանրապետությունը կշարունակի առաջընթացն ու զարգացումը Ձեր ղեկավարության ներքո, ինչպես եղել է մինչ օրս:
Ուրախ եմ նշել, որ Կորեան և Հայաստանը 1992 թվականին դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր կայուն զարգացրել են բարեկամական և համագործակցային հարաբերություններ: Քանի որ մեր երկու երկրները հաջորդ տարի նշելու են դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 35-ամյակը, ցանկանում եմ պահպանել սերտ կապ և համագործակցել Ձեզ հետ՝ փոխանակումները խթանելու և փոխըմբռնումը խորացնելու համար:
Խնդրում եմ ընդունել, Ձերդ Գերազանցություն, իմ լավագույն մաղթանքները Ձեր առողջության և Ձեր  բոլոր նոր նախաձեռնություններում շարունակական հաջողությունների, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության անսպառ բարգավաճման համար»:

Prime Minister of the Republic of Korea Han Seong-sook has sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on his reappointment as Prime Minister of the Republic of Armenia, the Information and Public Relations Department of the Armenian Prime Minister’s Office said in a statement.
“On behalf of the Government and citizens of the Republic of Korea, I would like to extend my warmest congratulations on your reappointment. I am deeply confident that the Republic of Armenia will continue to make progress and develop under your leadership, as it has done to date.
“I am pleased to note that Korea and Armenia have steadily developed friendly and cooperative relations since establishing diplomatic relations in 1992. As our two countries mark the 35th anniversary of the establishment of diplomatic relations next year, I would like to maintain close contact and cooperate with you to promote exchanges and deepen mutual understanding.
“Please accept, Your Excellency, my best wishes for your good health and continued success in all your new endeavours, as well as for the enduring prosperity of the Republic of Armenia.”