Իրանը հայտնել է Հորդանանում ամերիկյան օբյեկտների վրա նոր հարձակումների մասին
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) հայտարարել է Հորդանանում ԱՄՆ-ի օբյեկտների վրա հարձակումների մասին՝  նշելով, որ ոչնչացրել է ամերիկյան THAAD հակահրթիռային պաշտպանության համակարգի ռադարը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Al Jazeera-ն։
Հայտարարության մեջ նշվել է, որ «Patriot համակարգը և C-RAM ռադարը նույնպես թիրախավորվել և ոչնչացվել են, իսկ ամերիկյան բազայի վառելիքի բաքերը հրկիզվել են»։
Նաև տեղեկություններ են հաղորդվել, որ ուղղաթիռների սարքավորումների, ինչպես նաև վերանորոգման ու սպասարկման պահեստները նույնպես հրկիզվել և ոչնչացվել են։
ԻՀՊԿ-ն, դիմելով Հորդանանի ժողովրդին, պնդել է, որ իր գործողությունները չեն խախտում Հորդանանի ինքնիշխանությունը՝ շեշտելով, որ ամերիկյան ուժերին թիրախավորելն օրինական և անհրաժեշտ պատասխան է։

Иран сообщает о новых атаках на американские объекты в Иордании
Корпус стражей исламской революции (КСИР) Ирана объявил об атаках на американские объекты в Иордании, заявив, что уничтожил радар американской системы противоракетной обороны THAAD. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Al Jazeera.
В заявлении отмечается, что «система Patriot и радар C-RAM также были атакованы и уничтожены, а топливные баки американской базы были подожжены».
Также сообщается о поджогах и уничтожении вертолетной техники и  складов для ремонта и технического обслуживания.
КСИР, обращаясь к иорданскому народу, настаивает на том, что его действия не нарушают суверенитет Иордании, подчеркивая, что нанесение ударов по американским силам является законным и необходимым ответом.