Քամու հետևանքով Երևանում և մարզերում տապալվել են ծառեր, պոկվել են էլեկտրալարեր, փակվել՝ ճանապարհներ
ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնը հուլիսի 3-ին՝ ժամը 21:53-ից ահազանգեր է ստացել ուժեղ քամիների վերաբերյալ, մասնավորապես՝ Երևան քաղաքում և Գեղարքունիքի մարզի Ծովակ գյուղում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից՝ նշելով,  որ քամու հետևանքով վնասվել են շինությունների կառուցատարրեր, թուլացել տանիքի թիթեղներ, տապալվել ծառեր, թեքվել էլեկտրական սյուներ, պոկվել էլեկտրալարեր, փակվել ճանապարհներ։
Փրկարար ծառայության համապատասխան ստորաբաժանումներն օպերատիվորեն արձագանքել են բոլոր դեպքերին։
Տեղում իրականացվել են տապալված ծառերի մասնատման, հեռացման, պոկված կառուցատարրերի ապամոնտաժման, տարածքի սահմանազատման և այլ համապատասխան աշխատանքներ։

В Ереване и окрестностях ветром повалены деревья, оборваны линии электропередач и перекрыты дороги
Оперативный центр управления 112 Министерства внутренних дел с 21:53 часов 3 июля получал оповещения о сильном ветре, в частности, в Ереване и селе Цовак Гегаркуникской области.
Как передает Арменпресс, об этом сообщают в Спасательной  службе Министерства внутренних дел Республики Армения, отметив, что ветер повредил несущие элементы зданий, ослабил кровельные листы, повалил деревья, погнул электрические столбы, оборвал электрические провода и перекрыл дороги.
Соответствующие подразделения спасательной службы оперативно отреагировали на все сообщения.
На месте проводились работы по распилу и вывозу упавших деревьев, демонтажу сорванных элементов конструкции, разметке территории и др.