Ավստրիայի կանցլեր Շտոկերը շնորհավորել է Փաշինյանին ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ
Ավստրիայի դաշնային կանցլեր Քրիստիան Շտոկերը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ նրա գլխավորած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության՝ Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ։ Հայաստանի Հանրապետության ժողովուրդը վերահաստատել է իր հանձնառությունը ժողովրդավարական ուղուն, ինչպես նաև երկրի դիմակայունության, ինքնիշխանության և բարօրության ամրապնդմանը։
Ավստրիան Հայաստանի կողքին է՝ խաղաղության, տարածաշրջանային կայունության և Եվրոպական միության հետ առավել սերտ հարաբերությունների ճանապարհին»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ X սոցիալական հարթակում նշել է Շտոկերը։

Канцлер Австрии Штокер поздравил Пашиняна с победой на выборах
Федеральный канцлер Австрии Кристиан Штокер поздравил премьер-министра Армении Никола Пашиняна с победой его партии «Гражданский договор» на парламентских выборах в Армении.
«Я сердечно поздравляю премьер-министра Никола Пашиняна с победой на выборах. Народ Республики Армения подтвердил свою приверженность демократическому пути, а также укреплению устойчивости, суверенитета и процветания страны.
Австрия поддерживает Армению на пути к миру, региональной стабильности и более тесным отношениям с Европейским союзом», — отметил Штокер в X, сообщает Арменпресс.