Գունեղ օր փոքրիկների համար․ ՆԳ նախարարությունը հրավիրում է միասին նշելու հունիսի 1-ը
Հունիսի 1-ին՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը, Ներքին գործերի նախարարությունը հրավիրում է մասնակցելու ուրախ, գունեղ և հետաքրքիր տոնական միջոցառման։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունն այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել։
«Միջոցառումը կմեկնարկի ժամը 11։00-ին՝ ՆԳՆ փրկարար ծառայության հրապարակում (Դավթաշեն, 4-րդթաղամաս, Անաստաս Միկոյան փողոց 109/8)։
Փոքրիկներին սպասվում են բազմաթիվ անակնկալներ, ճանաչողական և իրազեկող խաղեր, թեմատիկ մրցույթներ, հետաքրքիր առաջադրանքներ, նվերներ ու լուսանկարման անկյուն։
«Փոքրիկ ոստիկան», «Փոքրիկ փրկարար» և «Փոքրիկ քաղաքացի» ինտերակտիվ գոտիներում երեխաները հնարավորություն կունենան մասնակցելու տարբեր ծրագրերի, իրենց ուժերը կփորձեն թեմատիկ «Այլ կերպ» ինտելեկտուալ խաղում, կծանոթանան նոր կենսաչափական անձնագրին և առաջին անգամ անձնագրավորման գործընթացին։
Տոնական մթնոլորտը կապահովեն սիրված մուլտհերոսները, փորձառու խաղավարները, կլինեն նաև փրփուրե և փուչիկների շոուներ, ավազով նկարչություն, ակվագրիմ, բատուտ և շրջիկ գնացք։
Եկե՛ք միասին ստեղծենք մանկության ամենագեղեցիկ հիշողությունները և տոնենք երեխաների օրը ժպիտներով և հետաքրքիր անակնկալներով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Красочный день для детей: Министерство внутренних дел приглашает отметить 1 июня вместе
1 июня, в Международный день защиты детей, Министерство внутренних дел приглашает вас принять участие в веселом, красочном, интересном праздничном мероприятии.
Как передаетАрменпресс, Министерство внутренних дел РА опубликовало заявление по этому поводу.
Мероприятие начнется в 11:00 часов на площади Спасательной службы Министерства внутренних дел (Давташен, 4-й район, улица Анастаса Микояна, 109/8).
Для малышей запланировано множество сюрпризов, познавательных и развлекательных игр, тематических конкурсов, интересных заданий, подарков и фотозоны.
В интерактивных зонах «Маленький полицейский», «Маленький спасатель» и «Маленький гражданин» дети смогут принять участие в различных программах, попробовать свои силы в тематической интеллектуальной игре «По-другому», а также впервые познакомиться с новым биометрическим паспортом и процессом его оформления.
«Праздничную атмосферу создадут любимые мультперсонажи, опытные артисты, а также будут пенные и воздушные шоу, рисование песком, аквагрим, батут и передвижной поезд.
Давайте вместе создадим самые прекрасные воспоминания детства, отпразднуем День защиты детей с улыбками и интересными сюрпризами», — говорится в заявлении.