Պակիստանի ԶՈՒ գլխավոր հրամանատարը հանդիպել է Իրանի խորհրդարանի խոսնակի հետ
Պակիստանի զինված ուժերի գլխավոր հրամանատար, ֆելդմարշալ Ասիմ Մունիրը, որը միջնորդ է հանդիսանում Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև բանակցություններում, Թեհրան կատարած այցի ընթացքում հանդիպել է Իրանի բանակցային խմբի ղեկավար, խորհրդարանի խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Իրանի պետական հեռուստառադիոընկերությունը:
Ֆելդմարշալ Ասիմ Մունիրը և Պակիստանի ներքին գործերի նախարար Մոհսին Նաքվին գտնվում են Իրանում՝ Վաշինգտոնի և Թեհրանի միջև հակամարտության կարգավորման միջնորդությունը շարունակելու համար: Իրանի պետական հեռուստառադիոընկերության տեղեկատվությամբ՝ ապրիլի 16-ին Իրանի իշխանությունների ներկայացուցիչները պլանավորում են իրանաամերիկյան բանակցությունների ընթացքը և ԱՄՆ-ի առաջարկությունները մանրամասն քննարկել Թեհրան ժամանած պակիստանյան պատվիրակության հետ:
Al Jazeera հեռուստաալիքը, վկայակոչելով աղբյուրների, հաղորդում է, որ Մունիրը Թեհրան այցից հետո կմեկնի Միացյալ Նահանգներ:

Главнокомандующий Вооруженными силами Пакистана встретился со спикером Меджлиса Ирана
Главнокомандующий Вооруженными силами Пакистана, фельдмаршал Асим Мунир, выступающий посредником в переговорах между Ираном и США, в ходе визита в Тегеран встретился с главой иранской переговорной группы, спикером Меджлиса Мохаммадом Багером Галибафом. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщила Государственная теле- радио компания Ирана.
Фельдмаршал Асим Мунир и министр внутренних дел Пакистана Мохсин Накви находятся в Иране для продолжения посреднической миссии в конфликте между Вашингтоном и Тегераном. Теле- радио компания Ирана сообщила, что 16 апреля представители иранских властей намерены обсудить с пакистанской делегацией ход ирано-американских переговоров и предложения США.
Телеканал Al Jazeera, ссылаясь на свои источники, сообщил, что после визита в Тегеран Асим Мунир отправится в США.