Wizz Air-ի գլխավոր կոմերցիոն տնօրենը Մերձավոր Արևելքում լարվածության ֆոնին ՀՀ ավիացիոն անվտանգության ռիսկերի բարձրացման հիմքեր չի տեսնում
Wizz Air հունգարական ավիաընկերության գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն Իան Մալինի խոսքով՝ Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող իրադարձությունների ֆոնին Հայաստանում ավիացիոն անվտանգության ռիսկերի ավելացման մասին խոսելու հիմքեր չկան։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Wizz Air հունգարական ավիաընկերության գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն Իան Մալինն այս մասին ասել է Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք գնահատե՞լ են Հայաստանի ավիացիոն անվտանգության ռիսկերը՝ Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող իրադարձությունների ֆոնին։
Իան Մալինը նշեց, որ ավիաընկերությունն ունի ռիսկերի գնահատման մեթոդներ, որոնք իրականցվում են երրորդ՝ անկախ կողմի դիտարկումների միջոցով։
«Մենք այդ առումով ունենք ստանդարտ ընթացակարգ և այս պարագայում միայն Հայաստանի դեպքում չէ, որ կիրառում ենք այդ համակարգը։ Մենք դա օգտագործում ենք բոլոր երկրների պարագայում՝ նախապատվություն չտալով որևէ կոնկրետ երկրի։ Կարող եմ ասել, որ այս պահին հիմքեր չկան կարծելու, որ Հայաստանում ռիսկերի ավելացում կա»,-ասաց նա։

Коммерческий директор Wizz Air не видит оснований для увеличения рисков авиационной безопасности в Армении на фоне напряженности на Ближнем Востоке
Коммерческий директор венгерской авиакомпании Wizz Air Иан Малин считает, что нет оснований говорить об увеличении рисков авиационной безопасности в Армении на фоне событий, происходящих на Ближнем Востоке.
Как сообщает Арменпресс, Иан Малин заявил об этом на пресс-конференции в ереванском международном аэропорту «Звартноц», отвечая на вопрос о том, проводилась ли оценка рисков авиационной безопасности Армении на фоне событий на Ближнем Востоке.
Малин отметил, что авиакомпания использует методы оценки рисков, которые проводятся с помощью независимых наблюдений третьих сторон.
«У нас есть стандартная процедура в этом отношении, и в данном случае мы применяем эту систему не только в отношении Армении. Мы используем ее в отношении всех стран, не отдавая предпочтение какой-либо конкретной стране. Могу сказать, что на данный момент нет оснований полагать, что в Армении наблюдается увеличение рисков», — заявил он.