Իրանի բանակը հայտարարել է Իրաքյան Քրդստանում անջատողականներին հասցրած հարվածների մասին
Իրանը հարվածներ է հասցրել Իրաքյան Քրդստանում «անջատողական խմբավորումների» դիրքերին: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունից, այդ մասին հայտարարել է Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ)։
«Այդ խմբավորումների բազաները և գտնվելու վայրերը հաջողությամբ խոցվել են երեք հրթիռի օգնությամբ», - ասվում է ԻՀՊԿ-ի հայտարարության մեջ, որը մեջբերում է Իրանի պետական հեռուստառադիոընկերությունը։
ԻՀՊԿ-ն նշել է, որ խոցել է Իրաքյան Քրդստանում «անջատողական խմբավորումների» թիրախները։
Ավելի վաղ Reuters-ը, հղում անելով աղբյուրների, հաղորդել էր, որ Իրաքյան Քրդստանում անօդաչու թռչող սարքի կողմից հարձակման է ենթարկվել իրանական քրդական ընդդիմության կենտրոնակայանը։

Иранская армия сообщила об ударах по сепаратистам в Иракском Курдистане
Иран нанес удары по позициям сепаратистских группировок в Иракском Курдистане. Как сообщает “Арменпресс” со ссылкой на “РИА Новости”, об этом заявил Корпус стражей исламской революции (КСИР).
“Базы и места пребывания этих группировок были успешно поражены при помощи трех ракет”, — говорится в заявлении КСИР, цитируемом иранской Государственной телерадиокомпанией.
Ранее агентство Reuters со ссылкой на источники сообщило, что штаб-квартира иранской курдской оппозиции в Иракском Курдистане была атакована беспилотником.