Իրանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկել են երկկողմ հարաբերություններին, տարածաշրջանային իրավիճակին և անվտանգությանը վերաբերող հարցեր։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Նշվում է, որ զրույցի ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել ադրբեջանա-իրանական հարաբերությունների ներկա վիճակի և զարգացման հեռանկարների շուրջ։
Իրանի արտգործնախարար Արաղչին մանրամասն տեղեկություններ է ներկայացրել Իրանի շուրջ ընթացող բանակցային գործընթացի և վերջին զարգացումների վերաբերյալ։
Իր հերթին Ջեյհուն Բայրամովն ընդգծել է տարածաշրջանային կայունության պահպանման համար դիվանագիտական ջանքերի կարևորությունը։
Նախարարները քննարկել են նաև երկկողմ և տարածաշրջանային օրակարգի այլ հարցեր, ինչպես նաև ընթացիկ գործընթացները։

According to the reports, the two ministers exchanged views on the current state of Iran-Azerbaijan relations and prospects for further developing cooperation between the two countries.
Araghchi provided detailed information on the ongoing negotiations involving Iran and the latest developments surrounding the process.
For his part, Bayramov stressed the importance of diplomatic efforts aimed at maintaining stability in the region.
The foreign ministers also discussed other issues on the bilateral and regional agenda, as well as ongoing developments of mutual interest.