44-օրյա պատերազմի արդյունքում անհայտ կորած է համարվում 195 անձ
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ԱԺ-ում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը՝ անդրադառնալով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանի հարցին:
«Ըստ պաշտոնական տվյալների՝ ունենք անհայտ կորած 195 անձ, որոնցից 175-ը՝ զինծառայող, մյուսները՝ խաղաղ բնակիչ»,-ասաց Գալյանը:
Ինչ վերաբերում է նույնականացված դիերին՝ նախարարն ասաց, որ վերջին տվյալներով՝ 75-80 դիերի դեպքում նույնականացման արդյունքներն  ընտանիքների կողմից չեն ընդունվել: Ըստ նրա՝ կրկնակի փորձաքննություններ իրականացվել են հատուկ փորձագիտական գիտելիքներով օժտված անձանց կողմից և հատուկ միջոցներով: Փորձագետները վստահեցնում են, որ նույնականացումը ճիշտ է իրականացվել:

В результате 44-дневной войны пропавшими без вести считаются 195 человек
В результате 44-дневной войны, развязанной Азербайджаном против Нагорного Карабаха, 195 человек считаются пропавшими без вести.
Как передает “Арменпресс”, об этом в Национальном Собрании сообщила министр юстиции РА Србуи Галян, отвечая на вопрос депутата фракции “Айастан” Гарника Даниеляна.
“По официальным данным, у нас 195 пропавших без вести, из которых 175 — военнослужащие, остальные — гражданские лица”, — сказала Галян.
Что касается опознанных тел, министр сообщила, что, по последним данным, в случае 75-80 тел результаты опознания не были приняты семьями. По ее словам, были проведены двойные экспертизы лицами, обладающими специальными экспертными знаниями и специальными средствами. Эксперты заверяют, что опознание было проведено правильно.