Լիբանանում փակվել են բոլոր կրթական հաստատությունները
Լիբանանի կրթության նախարարությունը հայտարարել է երկրում բոլոր պետական ​​և մասնավոր դպրոցների, ինչպես նաև մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների փակման մասին՝ կապված անվտանգային ռիսկերի ու երկրի տարբեր շրջաններում շարունակվող հարձակումների հետ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Լիբանանի ազգային լրատվական գործակալությունը։
Նախարարությունից հայտնել են, որ որոշումը կայացվել է ուսանողներին և ուսուցչական անձնակազմին պաշտպանելու համար։
Նախարարությունը տեղեկացրել է նաև, որ մի շար պետական դպրոցներ կօգտագործվեն տեղահանված ընտանիքներին ապաստան տալու նպատակով։
Լիբանանում գործող «Հեզբոլլահ»-ը մարտի 2-ին իսրայելական կողմի դեմ կրակ է բացել ՝ ի պատասխան Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Ալի Խամենեիի սպանության և «Իսրայելի շարունակվող ագրեսիաների»։
Ի պատասխան դրա՝ Իսրայելը հարձակումներ է իրականացրել Լիբանանի տարբեր հատվածներում, ինչի հետևանքով զոհվել է 31 մարդ,  վիրավորվել՝ 149-ը։

В Ливане закрыты все образовательные учреждения
Министерство образования Ливана объявило о закрытии всех государственных и частных школ, а также учреждений профессионального обучения из-за угроз безопасности и продолжающихся нападений в различных регионах. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило Национальное информационное агентство Ливана.
Министерство заявило, что решение было принято в целях безопасности учащихся и преподавательского состава.
Министерство также сообщило, что ряд государственных школ будет использован для предоставления убежища семьям перемещенных лиц.
“Хезболла”, действующая в Ливане, 2 марта нанесла удары по Израилю в ответ на убийство верховного лидера Ирана аятоллы Али Хаменеи и “продолжающуюся израильскую агрессию”.
В ответ Израиль совершил атаки в различных районах Ливана, в результате которых погибли 31 человек, 149 получили ранения.