Լարիջանին բանակցություններ անցկացնելու նպատակով կմեկնի Օման
Իրանի Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին փետրվարի 10-ին կայցելի Մասկատ՝ Օմանի պաշտոնյաների հետ բանակցություններ վարելու նպատակով։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Mehr գործակալությունը։
Այցի ընթացքում Լարիջանին հանդիպումներ կունենա Օմանի Սուլթանության բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ և կքննարկի տարածաշրջանային և միջազգային վերջին զարգացումները, ինչպես նաև երկկողմ համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում։
Ամերիկացի և իրանցի դիվանագետները փետրվարի 6-ին Օմանի միջնորդությամբ անուղղակի բանակցություններ են անցկացրել Մասկատում Իրանի միջուկային խնդրի և Իրանի նկատմամբ պատժամիջոցների մեղմացման վերաբերյալ։

Лариджани отправится в Оман для проведения переговоров
Секретарь Высшего совета национальной безопасности Ирана Али Лариджани посетит Маскат 10 февраля для проведения переговоров с официальными лицами Омана. Как сообщает “Арменпресс”, об этом сообщило информационное агентство “Mehr”.
В ходе визита Лариджани встретится с высокопоставленными чиновниками Султаната Оман и обсудит последние региональные и международные развития, а также двустороннее сотрудничество в различных областях.
6 февраля американские и иранские дипломаты провели в Маскате непрямые переговоры при посредничестве Омана по иранской ядерной проблеме и смягчению санкций против Ирана.