Երևանի մի քանի փողոցներում կլինեն երթևեկության սահմանափակումներ՝ պայմանավորված ԱՄՆ փոխնախագահի այցով
Փետրվարի 9-ին և 10-ին Երևանում նախատեսված պետական արարողակարգային միջոցառումների մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով Երևանի մի քանի փողոցներում կլինեն երթևեկության սահմանափակումներ։
«Փետրվարի 9-ին՝ ժամը 17։00-ից 21։00-ն, կսահմանափակվի երթևեկությունը Բաղրամյան պողոտայում՝ Բաղրամյան պողոտա-Պռոշյան փողոց խաչմերուկից մինչև Բաղրամյան պողոտա-Մոսկովյան փողոց խաչմերուկ։ Փետրվարի 9-ին և 10-ին՝ տարբեր ժամերի, կսահմանափակվի երթևեկությունը Աբովյան փողոցում՝ Աբովյան-Թումանյան փողոցների խաչմերուկից մինչև Հանրապետության հրապարակ, Պուշկինի փողոցում՝ Պուշկին-Կողբացի փողոցների խաչմերուկից մինչև Սախարովի հրապարակ։
Հարգելի՛ քաղաքացիներ, պատճառված ժամանակավոր անհարմարության համար հայցում ենք ձեր ներողամտությունը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

В связи с визитом вице-президента США движение транспорта на некоторых улицах Еревана будет ограничено
С целью обеспечения безопасности участников государственных церемониальных мероприятий, запланированных на 9 и 10 февраля в Ереване, на нескольких улицах Еревана будут введены ограничения на движение транспорта.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Министерство внутренних дел Армении.
“9 февраля с 17:00 до 21:00 будет ограничено движение по проспекту Баграмяна от пересечения проспекта Баграмяна и улицы Прошян до пересечения проспекта Баграмяна и улицы Московян. 9 и 10 февраля в разное время будет ограничено движение по улице Абовяна от пересечения улиц Абовяна и Туманяна до площади Республики, по улице Пушкина от пересечения улиц Пушкина и Когбаци до площади Сахарова.
Уважаемые граждане, приносим извинения за причиняемые временные неудобства”, — говорится в сообщении.
Напомним, что 9-10 февраля в Армению с официальным визитом прибывает вице-президент США Дж. Д. Вэнс.