ՀՀ ԱԺ նախագահն ու ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղությանը վերաբերող հարցերը
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը դեկտեմբերի 18–ին հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկայի հետ:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից, մանրամասնելով, որ զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղությանը վերաբերող հարցերը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող ու երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող թեմաները:
Անդրադարձ է եղել համատեղ իրականացվող ծրագրերի ընթացքին:
Ալեն Սիմոնյանը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալի ուշադրությունն է հրավիրել նաեւ Ադրբեջանում գտնվող գերիների, ապօրինի պահվող եւ անհետ կորած համարվող անձանց խնդրին:

Председатель Парламента Армении и заместитель генсека НАТО обсудили вопросы мира, установленного между Арменией и Азербайджаном
18 декабря спикер Национального Собрания Республики Армения Ален Симонян принял заместителя генерального секретаря НАТО Радмилу Шекеринскую.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщили в НС, добавив, что в центре обсуждений были вопросы мира, установленного между Арменией и Азербайджаном, региональных развитий и прогресса в реализации совместных программ.
Ален Симонян обратил внимание заместителя генерального секретаря НАТО на проблему пленных, незаконно удерживаемых в Азербайджане и пропавших без вести лиц.