ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով գտնվում է Լեհաստանում
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 10-11-ին կգտնվի Լեհաստանում:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ երկօրյա այցի շրջանակում նախատեսված են Ժաննա Անդրեասյանի հանդիպումները Լեհաստանի մշակույթի և ազգային ժառանգության, Գիտության և բարձրագույն կրթության նախարարների, ինչպես նաև այլ պաշտոնյաների հետ:
Ժաննա Անդրեասյանը կայցելի մշակութային և մարզական մի շարք  հաստատություններ, ինչպես նաև Հայկական մշակույթի և ժառանգության հիմնադրամ:
ԿԳՄՍ նախարարը կհանդիպի նաև հայ համայնքի ներկայացուցիչների՝ մշակութային գործիչների և արվեստագետների հետ:
Նախարարի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը, Հայաստանի պատմության թանգարանի տնօրեն Դավիթ Պողոսյանը և Մ. Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի մատենադարան-ինստիտուտի տնօրեն Արայիկ Խզմալյանը:

Armenian Minister of Education, Science, Culture and Sport visits Poland
Armenian Minister of Education, Science, Culture and Sport Zhanna Andreasyan is leading a delegation to Poland on December 10–11.
Minister Andreasyan will hold meetings with the Minister of Culture and National Heritage, Marta Cienkowska; the Minister of Science and Higher Education, Marcin Kulasek; and other officials, the ministry said in a press release.
She will visit a number of cultural and sports institutions, as well as the Armenian Culture and Heritage Foundation. The Minister will also meet with representatives of the Armenian community, including cultural figures and artists.
The delegation includes Minister Andreasyan’s deputy, Artur Martirosyan; the Director of the History Museum of Armenia, Davit Poghosyan; and the Director of the Matenadaran, Mesrop Mashtots Institute of Ancient Manuscripts, Arayik Khzmalyan.