Միրզոյանն ու Դոութին քննարկել են Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն ռազմավարական գործընկերության զարգացման հարցեր
Վիեննայում անցկացվող ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Միացյալ Թագավորության՝ Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի և Անդրծովյան տարածքների հարցերով պետնախարար Ստեֆան Դոութիի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ ընդգծելով, որ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև ռազմավարական գործընկերության զարգացման հարցեր:
Նշվում է, որ պաշտոնյաներն անդրադարձել են ժողովրդավարական զարգացման ճանապարհին հանդիպող մարտահրավերների արդյունավետ հաղթահարման, ՀՀ դիմակայունության ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին։
Հաղորդվում է, որ Արարատ Միրզոյանը և Ստեֆան Դոութին մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային փոխգործակցության հնարավորությունների շուրջ։ Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է «ԹՐԻՓ ուղի» ծրագրի կյանքի կոչման ուղղությամբ իրականացվող ակտիվ աշխատանքները։

On December 4, on the margins of the OSCE Ministerial Council, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan had a meeting with Stephen Doughty, Minister of State for Europe, North America, and the Overseas Territories of the United Kingdom.
The ministers discussed the development of the strategic partnership between Armenia and the United Kingdom, the foreign ministry said in a press release.
The effective steps towards overcoming the challenges encountered on the path of democratic development, as well as the initiatives undertaken to strengthen Armenia’s resilience were touched upon.
Ararat Mirzoyan and Stephen Doughty exchanged views on opportunities for regional cooperation. Minister Mirzoyan presented the active work towards the implementation of the TRIPP project.